All

Helena vondrackova wiek

Helena vondrackova wiek

Helena vondrackova wiek

Jest czeską piosenkarką, której kariera trwa ponad pięć dekad, Helena Vondráčkóvá (ur. 24 czerwca 1947 r. W Pradze).

The Starts
W mieście Slatiňany Vondráčková spędziła dzieciństwo. Brała wczesne lekcje gry na pianinie. Pierwsze nagranie Vondráčková pojawiło się w 1964 r., Gdy czeski rendering „Doliny Czerwonej Rzeki”, zatytułowany „Červená řeka” (Czerwona Dolina), odbył się 27 kwietnia, a następnie 3 września, w krajowym konkursie talentów. W 1965 roku, po ukończeniu szkoły średniej, czytelnicy magazynu Mladý svět po raz pierwszy w karierze otrzymali nagrodę Golden Nightingale.

Vondráčková była najpopularniejszą piosenkarką w Czechosłowacji. Podczas gdy Vondráčková uzyskałaby w sumie dwadzieścia siedem razy drugie lub trzecie miejsce, w tym 11 srebrnych nagród Nightingale i 16 brązowych nagród Nightingale. Vondráčková rozpoczęła karierę jako duet festiwalu muzycznego z Martą Kubišovą latem 1966 roku: ich nagroda „Oh baby baby” zdobyła nagrodę Silver Lyre za drugie miejsce.

Festiwal muzyczny debiutu Vondráčková jako solisty odbył się na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Rio de Janeiro w listopadzie 1967 r., Gdzie jego zgłoszenie „Vzdálený hlas” zdobyło nagrodę Złotego Koguta. W 1969 r. Vondráčková uczestniczyła w festiwal Pucharu Europy w 1969 roku w Knokke w Belgii. Brązowa Lira nagrodzona za udział w konkursie „To se nikdo Nedoví”

Złote dzieci

Vondráčková poznała śpiewaków Václava Neckářa i Martę Kubišovą podczas występu w praskim Pałacu Rokoko, a od grudnia 1965 r. Vondráčková i Kubišová często pracowali razem w jednym lub obu z nich, osiągając 2. miejsce na paradzie hitów Czechosłowacji nagranym duetem „Oh , Boy Baby ”latem 1956 r. W styczniu 1968 r. Vondráčková wystąpił na targach MIDEM w Cannes podczas koncertu dla trio w O, w grupie z Neckářem i Kubišovą.

Theatre of Paris Olympia. Grupa nagrywa dwa albumy albumowe i nadaje w Czechosłowacji i Niemczech, dopóki nie została zmuszona do rozpadu w lutym 1970 roku, ponieważ Kubišová została zakazana z powodu otwartego sprzeciwu wobec reżimu komunistycznego w Czechosłowacji 1 listopada 196 r. 80:

Vondráčková, Neckář i Kubišová oficjalnie zjednoczony jako akt zwany „Złotymi dziećmi”. 3 listopada 1994 roku Golden Kids zostały zebrane w praskim pałacu Lucerna na koncercie, który udostępniono także w programach telewizyjnych wraz z wydaniem albumu koncertowego.

Eurosong 2007
Zaproszenie do udziału w Eurowizji 2007 Republiki Czeskiej w krajowej rundzie wstępnej w Eurowizji 2007 Republiki Czeskiej Telewizja Česká (ČT), sponsor Komisji Europejskiej (ESC) Eurosong Republic 2007, została potwierdzona w lutym 2007 r. Przez Helenę Vondráčkovą .

Jedyną nazwą potwierdzoną przez ČT przed oficjalnym ogłoszeniem z Eurosongu 2007 w dniu 15 lutego 2007 r. Jako uczestnika Eurosongu było to, że Vondráčková konkurowała w utworze z albumu „Zastav Se” (… A Poslouchej) z wydania z 23 października 2006 r. „Samba”)

Etap kariery

Podczas koncertu Helena Vondráčková, cca. 2012-2012

W spektaklu „Les Misérables”, występującym w teatrze Vinohrady w Pradze, Vondráčková zadebiutowała na scenie muzycznej 25 czerwca 1992 r. Fantine podjęła się roli Fantine w odrodzeniu Les Misérables, który rozpoczął się 16 września 2003 r. w sali muzycznej GoJa.

W Sali muzycznej GoJa Vondráčková była związana z początkową produkcją Miss Saigon w języku czeskim, na przemian w roli Ellen, ale po premierze 8 grudnia 2004 roku oświadczyła, że ​​Ellen odłączyła się od produkcji (z Terezą Mátlová).

Życie dla osoby
Przez cztery lata w 1969 r. Vondráčková mieszkała z Zdeněkiem Rytířem. Jej przyjaciółką, najpierw z Niemiec Wschodnich, był Helmut Sickel, którego poznała w 1977 r. (Wówczas basista w kręgu Sopotu) na Sopockim Międzynarodowym Festiwalu Piosenki. 22 lutego 2003 r.

Martin Michal, który spotkał się z nią w 2000 r., Został jej kierownikiem i był odpowiedzialny za zaangażowanie Vondračková w dużą liczbę sporów sądowych, ożenił się z Vondráčkovą, o 12 lat młodszą od niej.

Helena vondrackova wiek
Helena vondrackova wiek